کارگروه خلاقیت و مهارت افزایی در چاه علیشاه

کارگروه خلاقیت و مهارت افزایی متشکل از 11 نفر از داوطلبان قرارگاه آماج، در راستای محرومیت زدایی، مهارت افزایی و ایجاد سرگرمی، در قالب چهار زیر مجموعه‌ی خیاطی، آرایشگری، آشپزی و کودکان مشغول به ارائه فعالیت شد. در این کلاس‌ها که در رده‌های سنی مختلف برگزار شد، در مجموع 330 نفر از اهالی روستای چاه علیشاه تحت آموزش قرار گرفتند.

هدف کارگاه خیاطی، آموزش دوخت مانتو، دامن، کیف، دستبند و طراحی الگوهای سوزن دوزی بود که با استقبال بانوان و دختران جوان روستا مواجه شد. در مجموع 90 نفر در کارگروه خیاطی شرکت کردند. در پایان این کارگاه دو روزه، شرکت کنندگان کارگاه خیاطی توانستند مانتوهای سوزن دوزی خودشان را بدون نیاز به چرخ خیاطی و تنها با کمک الگوهای ساده بدوزند.

در کارگاه آرایشگری که به تقاضای بانوان روستا برگزار شد به بیش از 200 نفر بافت مو، کوتاه کردن مو، اصلاح و آرایش صورت را آموزش داد. این کارگاه آموزشی، پر مخاطب‌ترین کارگاه آموزشی خلاقیت در روستای چاه علیشاه بود در دو کلاس جداگانه با جمعیت 100 نفر تشکیل شد.

کارگاه آشپزی که با شرکت 40 نفر از دختران روستا تشکیل شد، به آموزش پخت پیراشکی (سمبوسه)مرغ، کوکوی مرغ، حلوا و پنکیک پرداخت.

از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های کارگروه خلاقیت، اجرای تئاتر با موضوع دوستی و خودباوری بود. کودکان از این تئاتر که در سه نوبت اجرا شد به شدت استقبال کردند. و این استقبال به حدی بود که فضای مسجد گنجایش حضور کودکان را نداشت. کودکان بعد از اجرای نمایش در گروه های مختلف سنی به قرائت قرآن، نرمش، بازی‌های گروهی، قصه خوانی، نقاشی و رنگ آمیزی می‌پرداختند.