کارگاه آموزشی فرهنگ آپارتمان نشینی

آموزش حقوق شهروندی و فرهنگ اجتماعی یکی از راههای تحقق عدالت اجتماعی است

موسسه بین المللی دیدبان عدالت و سازمان سفیران انسان دوستی با مشارکت سرای محله شهدای گمنام کارگاه آموزشی فرهنگ آپارتمان نشینی را برگزار کرد.

این کارگاه آموزشی که روز دوشنبه از ساعت 16 الی 18 در سالن اجتماعات سرای محله شهدای گمنام برگزار شد در دو پنل تخصصی به مسائل حوزه آپارتمان نشینی پرداخت.در بخش اول این کارگاه فرهنگ آپارتمان نشینی و آپارتمان نشینی فرهنگی و در بخش دوم مسائل حقوقی و قانونی آپارتمان نشینی تبیین شد.

دکتر محمد تیموری، روانشناس و متخصص حوزه مطالعات شهروندی، با اشاره به مفاهیم اساسی در این حوزه در یک محیط کارگاهی و تعاملی، راهکارهای اجرایی و عملی برای ایجاد یک محیط سالم، آرام، پرنشاط و سازنده در ساختمان و محله را تشریح نمودند.

همچنین جناب آقای حسینی وکیل پایه یک دادگستری، مسائل حقوقی و قانونی آپارتمان نشینی را با رویکرد پیشگیری از مشکلات در آپارتمان ها و تمایل به سمت همکاری ها و تعاملات صمیمی در همسایگان را مطرح نمودند. وی با بیان اینکه امروز مجموعه های مردمی و NGOها نقش بزرگی در پویایی جامعه دارند به این موضوع پرداخت که آموزش حقوق شهروندی و بایدها و نبایدهای فرهنگ اجتماعی یکی از راههای تحقق عدالت اجتماعی است.

در این کارگاه آموزشی بروشورهایی که حاوی مطالب مهم و خلاصه شده در رابطه با آپارتمان نشینی بود به همراه کتاب«مقررات و فرهنگ آپارتمان نشینی» به شرکت کنندگان اهداء شد.