وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

کارگاه آموزشی فرهنگ آپارتمان نشینی

آموزش حقوق شهروندی و فرهنگ اجتماعی یکی از راههای تحقق عدالت اجتماعی است

انجمن بین المللی دیدبان عدالت و سازمان سفیران انسان دوستی با مشارکت سرای محله شهدای گمنام کارگاه آموزشی فرهنگ آپارتمان نشینی را برگزار کرد.

این کارگاه آموزشی که روز دوشنبه از ساعت 16 الی 18 در سالن اجتماعات سرای محله شهدای گمنام برگزار شد در دو پنل تخصصی به مسائل حوزه آپارتمان نشینی پرداخت.در بخش اول این کارگاه فرهنگ آپارتمان نشینی و آپارتمان نشینی فرهنگی و در بخش دوم مسائل حقوقی و قانونی آپارتمان نشینی تبیین شد.

دکتر محمد تیموری، روانشناس و متخصص حوزه مطالعات شهروندی، با اشاره به مفاهیم اساسی در این حوزه در یک محیط کارگاهی و تعاملی، راهکارهای اجرایی و عملی برای ایجاد یک محیط سالم، آرام، پرنشاط و سازنده در ساختمان و محله را تشریح نمودند.

همچنین جناب آقای حسینی وکیل پایه یک دادگستری، مسائل حقوقی و قانونی آپارتمان نشینی را با رویکرد پیشگیری از مشکلات در آپارتمان ها و تمایل به سمت همکاری ها و تعاملات صمیمی در همسایگان را مطرح نمودند. وی با بیان اینکه امروز مجموعه های مردمی و NGOها نقش بزرگی در پویایی جامعه دارند به این موضوع پرداخت که آموزش حقوق شهروندی و بایدها و نبایدهای فرهنگ اجتماعی یکی از راههای تحقق عدالت اجتماعی است.

در این کارگاه آموزشی بروشورهایی که حاوی مطالب مهم و خلاصه شده در رابطه با آپارتمان نشینی بود به همراه کتاب«مقررات و فرهنگ آپارتمان نشینی» به شرکت کنندگان اهداء شد.

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.