وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

آلمان هم از شرایط بد حقوق بشر در عربستان انتقاد کرد

معاون صدر اعظم آلمان که روز گذشته به عربستان سفر کرده است به شرایط بد حقوق بشر در این کشور انتقاد وارد کرده و گفت: سعودی ها باید انتقادهای عومی را تحمل کنند.

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه "پاسایر نویه پرسه"، "زیگمار گبریل" معاون صدر اعظم آلمان و وزیر اقتصاد این کشور که به ریاض سفر کرده است در آغاز  سفر خود شرایط بد حقوق بشر در این کشور را مطرح کرد.

شب گذشته وی با نگاهی به سرنوشت وبلاگ نویس عربستانی "رائف بداوی" که به اتهام توهین به اسلام دستگیر و به هزار ضربه شلاق و ده سال زندان و پرداخت جریمه نقدی محکوم شده است گفت: سعودی ها باید انتقادهای عمومی را تحمل کنند. من اعتقاد دارم که این مسئله ای کاملا نرمال است که مردم دنیا به چنین چیزی علاقمندند و نباید این مسئله در اینجا هیچ کس را غافلگیر کند.

گبریل همچنین در زمینه صادرات تسلیحات به کشورهای عربی خلیج فارس بر یک سیاست محدودیت در این راستا تاکید داشته و  با کمک های آلمان برای دفاع از عربستان موافقت و فروش سلاح های سنگین به این کشور را رد کرد.

گبریل قبل از سفر خود به عربستان سعودی به فعالان حقوق بشر در آلمان وعده داد که برای آزادی "بداوی" در این کشور تلاش کند.

"زیگمار گبریل" قرار است امروز با شاهزاده "مقرن بن عبدالعزیر" ولیعهد عربستان سعودی و احتمالا همچنین با شیخ سلمان بن عبدالعزیر پادشاه عربستان سعودی دیدار کند.

عربستان سعودی سال هاست که شدیدا حقوق بشر را نقض کرده و اعدام های گسترده ای در این کشور وجود دارد.

گبریل همچنین می خواهد همکاری های اقتصادی خود با عربستان را گسترش دهد.

وی در کنفرانس شرکت های آلمانی و سعودی گفت که شرکت های آلمانی می توانند سهم مهمی را در مدرن سازی ساختارها در عربستان ایفا کنند. با توجه به فن آوری های پیشروی دنیا در زمینه انرژی های تجدید پذیر آلمان می تواند به عربستان به منظور غیر وابستگی به درآمدهای نفتی کمک کند.

گبریل امروز در ادامه سفر خود به امارات متحده عربی و بعد از آن به قطر می رود. صادرات آلمان به امارات، قطر و عربستان سعودی در سال 2014 با ده درصد افزایش به 22.5 میلیارد یورو رسید.

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.