وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

اعتراف پلیس آمریکا به تبعیض نژادی علیه سیاهپوستان در حادثه فرگوسن

مقامات پلیس آمریکا اعلام کردند که در حادثه فرگوسن تبعیض نژادی صورت گرفته است.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس، مقامات پلیس آمریکا اعلام کردند که تحقیقات نشان می‌دهد که در حادثه فرگوسن تبعیض نژادی صورت گرفته است.

از سوی دیگر وزارت دادگستری آمریکا در حال آماده کردن شکایتی علیه پلیس فرگوسن به‌خاطر رفتارهای نژادپرستانه و تاکتیک‌های تبعیض آمیز است.

سی‌ان‌ان به نقل از منابع آگاه اعلام کرده است که وزارت دادگستری آمریکا از پلیس فرگوسن شکایت خواهد کرد تا در تاکتیک‌های خود در برخورد با اعتراضات مردمی، تجدیدنظر کند. در این شکایت، وزارت دادگستری آمریکا به‌دنبال آن است تا دادگاه بر روند اجرای تغییرات در پلیس فرگوسن، نظارت کند.

اوت 2014 میلادی، فرگوسن مرکز توجهات جهانی شد، زمانی که یک افسر سفیدپوست یک نوجوان سیاه‌پوست را هدف گلوله قرار داد و به قتل رساند. قتل این نوجوان سیاه‌پوست سرآغازی برای شعله‌ور شدن اعتراضات سراسری در آمریکا شده است.

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.