وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

کره شمالی: آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان است

نماینده کره شمالی در سازمان ملل با انتقاد از برگزاری کنفرانس حقوق بشر در واشنگتن آمریکا را بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر در جهان خواند.

به گزارش فارس، نماینده کره شمالی در سازمان ملل، با اشاره به جرایم آمریکا بر اساس گزارش شکنجه‌های سیا از برگزاری کنفرانس حقوق بشر در آمریکا انتقاد کرد.

به نوشته اسپوتنیک، آمریکا و کره جنوبی امروز (سه‌شنبه) کنفرانس مشترکی با عنوان «کنفرانس حقوق بشر کره شمالی: راه پیش رو» برگزار می‌کنند.

نماینده کره شمالی در سازمان ملل طی بیانیه‌ای با محکوم کردن برگزاری چنین کنفرانسی آن را تجمیع توطئه‌های حقوق بشر سیاسی، علیه کره شمالی خواند.

بر اساس این بیانیه، آمریکا درخواست کره شمالی برای مشارکت در کنفرانس را به دلیل افشا شدن جنایات شکنجه‌های سیا رد کرد.

در این بیانیه مامور کره شمالی در سازمان ملل می‌افزاید، اگر امریکا صادقانه به حقوق بشر علاقمند است باید به جای چنین توطئه‌ها و تلاش‌های ساختگی علیه کره شمالی، بیش از هر چیز درباره جنایات شکنجه‌های سیا و نقض حقوق بشر توسط قانون امنیت ملی کره جنوبی سوال کند.

وی هم‌چنین ادامه داد «آمریکا خود بدترین ناقض حقوق بشر در جهان است و بنابراین صلاحیت گفت‌وگو درباره حقوق بشر در کشورهای دیگر را ندارد.»

ما دسامبر سال گذشته میلادی، آمریکا گزارشی از شکنجه‌های سیا منتشر کرد که برخی روش‌های وحشیانه شکنجه افراد مظنون به دست داشتن در حادثه یازده سپتامبر را افشا می‌کند.

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.