وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

الجزیره: شمار زیادی از کودکان سوری با مشکلات روانی روبرو هستند

شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد: شمار زیادی از کودکان سوری با مشکلات روانی روبرو هستند.

به گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگاران، سازمان های بشردوستانه در همکاری با گروه های مردمی در حلب سوریه مراکز متعددی را برای حمایت از کودکان تشکیل دادند تا کودکان از فضای جنگ دور شوند و برخی از کودکان که با مشکلات روانی روبرو شده اند، درمان شوند.

محمد کناص گزارشگر این این شبکه افزود: انفجارها، درگیری ها و ویرانی های گسترده در سوریه، مشکلات جدی برای کودکان این کشور ایجاد کرده است و نسل جدیدی از کودکان شکل گرفته اند که با اختلالات رفتاری و عصبی روبرو هستند. این وضع باعث شد شماری از جوانان داوطلب به همراه کارشناسان تلاش کنند با این مشکلات مقابله و شرایطی فراهم شود که کودک در معرض درگیری های جنگی و پیامدهای آن نباشد.

برای این منظور ، این مرکز در حومه شهر حلب تاسیس شده است.

مسئولان این مرکز با کمک های فکری ، علمی و تفریحی تلاش می کنند از مشکلات روانی این کودکان کاسته شود.

سازمان یونیسف در گزارش اخیر خود اعلام کرد پنج میلیون کودک سوری به حمایت های بشردوستانه و انسانی نیاز دارند.

جمال زیات رئیس موسسه حمایت از کودکان در حلب گفت: برخی از کودکان این مرکز از گذشته یتیم بوده اند و برخی از کودکان با بیماری های ناشی از جنگ روبرو هستند.

یکی از مسئولان این موسسه گفت: بیشتر این کودکان حالت پرخاش جویی دارند که ناشی از خشونت ها و درگیری های مسلحانه است و ما تلاش می کنیم از طریق فعالیت های فکری نظیر نقاشی و آواز خواندن از مشکلات این کودکان بکاهیم.

گزارشگر این شبکه افزود: وضع مصیبت باری در سوریه وجود دارد که وارد سال چهارم خود شده است. جنگ در این کشور ادامه دارد و این جنگ همه را در این کشور هدف قرار داده است.

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.