وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

بازرس ویژه حقوق بشر روسیه: شکنجه‌گران سیا باید مجازات شوند

ما خواستار مجازات کلیه افرادی هستیم که در برنامه شکنجه های سازمان سیا در زندان های مخفی آمریکا در خارج این کشور دست داشته اند.

به گزارش تسنیم به نقل از ایتارتاس، کنستانتین دولگوف بازرس ویژه حقوق بشر وزارت خارجه روسیه در سخنانی در خصوص جرائم ماموران سیا در پایگاه آمریکایی در جزیره دیه گو گارسیای بریتانیا، تصریح کرد: در روزهای اخیر، لاورنس ویلکرسون رئیس دفتر کالین پاول وزیر خارجه سابق آمریکا، شواهد جدیدی را در خصوص دست داشتن بریتانیا در برنامه های شکنجه در زندان های مخفی سیا در خارج آمریکا، فاش کرده است.

وی افزود: ویلکرسون گفته است که این اطلاعات از سوی منابعی که در سرویس های امنیتی آمریکا از جمله ماموران سابق سیا که در برنامه جهانی شکنجه آمریکا، مشارکت داشته اند، مورد تایید قرار گرفته است.

دولگوف گفت: فعالان حقوق بشر اعلام کرده اند که اظهارات ویلکرسون تایید دیگری بر این واقعیت است که دولت بریتانیا هنوز قصد سرپوش گذاشتن بر نقش خود در برنامه های شکنجه سیا را دارد و سعی می کند تا از مسئولیت خود شانه خالی کند.

ویلکرسون گفته است که دخالت بریتانیا در موارد نقض حقوق بشر توسط ماموران سیا، در گزارش اخیر سنای آمریکا حذف شده است. حذف این اسناد پس از 24 دور مذاکره و رایزنی مقام های بریتانیایی از جمله ترزا می وزیر کشور، با سناتورهای آمریکایی صورت گرفته است.

دولگوف تاکید کرد: ما بر این باوریم که تلاش های صورت گرفته از سوی لندن و واشنگتن برای مخفی نگه داشتن موارد جدی نقض حقوق بشر به بهانه مبارزه با تروریسم، وضعیت نامطلوبی را برای آمریکا و بریتانیا به وجود آورده است. ما خواستار مجازات کلیه افرادی هستیم که در برنامه شکنجه های سازمان سیا در زندان های مخفی آمریکا در خارج این کشور دست داشته اند.

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.