وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

شیخ الاسلام: آمریکا خالق تروریسم و بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر است

مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت آمریکا از حقوق بشر یک بازی بر اساس منافعش بوده و این موضوع تاکتیکی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، "حسین شیخ‌الاسلام" مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در رابطه با نقض حقوق بشر توسط آمریکا اظهار داشت: آمریکا بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر بوده و این را در طول تاریخ با استفاده از بمب اتم در هیروشیما و ناکازاکی نشان داده است.
 
وی تصریح کرد: حمایت آمریکا از حقوق بشر یک بازی بر اساس منافعش بوده و این موضوع تاکتیکی است و استراتژیک نبوده،‌ از همین رو آمریکا از تروریسم در "سوریه" و "افغانستان" (طالبان) حمایت می‌کند.
 
مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که آمریکا خود خالق تروریسم است، خاطرنشان کرد: این کشور مدعی حقوق بشر، از تروریسم در "عراق"، "سوریه" و سایر نقاط دنیا حمایت می‌کند از همین رو باید بدانیم سوریه حامی مقاومت بوده،‌ در آینده با چهره جدیدی مواجه خواهد شد.

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.