وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

نبیل رجب: انگلیس از بدترین کشورهای دنیا است

رئیس مرکز حقوق بشر بحرین، انگلیس را یکی از بدترین کشورهای دنیا در زمینه حقوق بشر دانست؛

" توبیاس الوود" وزیر مشاور کابینه انگلیس ضمن ابراز نگرانی دربارۀ استفادۀ پلیس مصر از سلاح مرگبار ضد تظاهرکنندگان، تاکید کرد که موفقیت بلندمدت مصر مستلزم وجود سیاستی مسالمت آمیز است.

الوود، از دولت مصر خواست، نیروهای خاطی پلیس را توبیخ و درباره قانون تظاهرات تجدیدنظر کند.

این وزیر انگلیسی ضمن تاکید بر حمایت لندن از دولت مصر در مبارزه با تروریسم، کشته شدن چند شهروند مصری را در روزهای اخیر محکوم کرد.

از سوی دیگر "نبیل رجب" رئیس مرکز حقوق بشر بحرین، حمایت دولت انگلیس در سرکوب "دموکراسی خواهی" تظاهرکنندگان بحرینی، توسط رژیم آل خلیفه را محکوم کرد.

نبیل رجب، با انتقاد از سیاست یک بام و دو هوای لندن در امور خارجی، تصریح کرد: انگلیس، از بدترین کشورهای دنیاست؛ زیرا در حالی که به دموکراسی و احترام به حقوق بشر در برخی کشورها به شدت توجه می کند؛ در قبال نبود عدالت و تعرض به حقوق مردم در بحرین، چشم پوشی می کند.

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.