وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

داعش زنان ایزدی را به اهدای خون به مجروحان خود مجبور کرد

یکی از زنان ایزدی که به تازگی از چنگ تروریست‌های داعش فرار کرده می‌گوید عوامل این گروه، در کنار آزار و اذیت زنان، آنها را به اهدای خون به عوامل زخمی خود هم مجبور می‌کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک زن 19 ساله ایزدی که خود را «حمشه» معرفی کرده به خبرنگار شبکه خبری «بی‌بی‌سی» عربی گفته که عوامل داعش، وی و دیگر دختران و زنان ایزدی را مانند غنائم جنگی میان خود تقسیم کرده و علاوه بر آزار و اذیت، از خون آنان هم برای بهبود نیروهای زخمی خود استفاده می‌کند.

وی گفته که پیش از به اسارت در آمدن، همسر و برادر و پدر همسرش توسط عوامل داعش کشته شده‌اند. این زن ایزدی 28 روز در اسارت عوامل داعش بوده و در این مدت،  به اجبار به ازدواج یک مرد داعشی درآمده است.

این مرد به «حمشه» گفته بوده که اگر با وی ازدواج نکند، آب و غذا به وی نخواهد داد. حمشه یک شب برای آب دادن به کودک گریان خود از خواب بیدار می‌شود و با استفاده از غفلت نگهبانان، پا به فرار می‌گذارد.

تروریست‌های داعش پس از شکست در عملیات «نیمه شعبان» در اطراف سامراء، رو به سوی مناطق شمالی عراق آوردند پیش از رسیدن به مرزهای شهر کردنشین اربیل، «ایزدی» مذهبان را در مناطق شمالی عراق و به خصوص سهر سنجار مورد تاخت و تاز قرار دادند.

آمار بین‌المللی می‌گوید که 7 هزار مرد ایزدی کشته شده‌اند و 5 هزار زن و دختر از این قشر، به اسارت عوامل گروه تروریستی داعش درآمده‌اند

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.