وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

وزیرحقوق بشرعراق: داعش پنج هزار زن ایزدی را فروخته است

تروریست های داعش بیش از5 هزار زن و دختر ایزدی را ربوده و به عنوان کنیز به فروش رسانده اند.

به گزارش خبرگزاری 'البغدادیه نیوز' بیاتی روز دوشنبه افزود: این گروه تروریستی تکفیری هزاران خانواده عراقی را ازمحل سکونتشان آواره و کودکان آن ها را وادار به انجام عملیات انتحاری کرده است.

وی اضافه کرد: جنایت علیه برادران مسیحی نیز باید به جنایت های داعش افزوده شود.

سازمان ها و نهادهای ایزدی پیشتر از ربوده شدن 4 هزارو832 زن و دختر ایزدی توسط داعش درموصل و فروش آن ها به قیمت200 دلار دربازار برده ها خبر داده بودند.

بیاتی گفت: ما این جنایات را مستندسازی و درجلسه فوق العاده شورای حقوق بشرسازمان ملل ارایه کردیم و ازجامعه جهانی و سازمان های بین المللی خواستیم که آن را نسل کشی به شمار آورند.

وی اظهارکرد: وزارت حقوق بشر عراق درمرحله نخست جنایات رژیم صدام در زمینه شکنجه جسمی و محدود کردن آزادی های شهروندان را مستند سازی و ازطریق نمایشگاه ها و همایش هایی درداخل و خارج کشوربه اطلاع افکارعمومی دنیا رساند.

وزیرحقوق بشرعراق افزود: درمرحله دوم نیز جنایت های گروه تروریستی داعش را مستند سازی و به منظورمعرفی آن ها به عنوان نسل کشی به جامعه جهانی عرضه خواهیم کرد.

گروه تکفیری - تروریستی داعش که با حمایت غرب و کشورهای هم پیمان آمریکا ایجاد شده، جنایت های هولناکی را در سوریه و عراق مرتکب شده است.

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.