وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

ضرورت تدوین کنوانسیون بین‌المللی برای مقابله باتروریسم/گروه‌های تروریستی هیچ‌سنخیتی با ‌اسلام‌ندارند

سفیر و سرپرست دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل با اشاره به این که ایران همواره قربانی تروریسم بوده تصریح کرد، تروریست ها هیولاهای ساخته و پرورده گروه های خاصی هستند که مورد استفاده آن ها قرار می گیرند و هیچگونه سنخیتی با دین اسلام ندارند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر،حسین دهقانی سفیر وسرپرست نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل در سخنانی پیرامون مسئله تروریسم وگسترش این پدیده در جوامع امروزی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که همواره آماج حملات تروریستی بوده ، پدیده شوم تروریسم را در همه اشکال آن از جمله تروریسم دولتی محکوم می کند.

سفیر کشورمان ضمن تاکید بر این که هیچ دلیلی استفاده از ترور علیه انسان های بیگناه را توجیه نمی کند بر لزوم توجه جامعه بین المللی به زمینه های پیدایش تروریسم درجوامع امروزی تاکید کرد.

دهقانی در ادامه افزود: متاسفانه برخی می کوشند که از گروه های تروریستی در جهت پیشبرد منافع کوته بینانه خود استفاده کنند .

نماینده کشورمان در سازمان ملل افزود: جامعه بین المللی باید تلاش های خود را در جهت رسیدن به تعریفی فراگیر از تعبیر تروریسم و تدوین یک کنوانسیون جامع بین المللی برای مقابله با آن به کار گیرد .

وی با اشاره به این که تروریسم در منطقه ما در شکل گروه های تکفیری و با اقدامات وحشیانه و خشونت بار تجسم یافته است، گفت که گروه های تروریستی همچون القاعده، بوکوحرام و جبهه النصره و امثال اینها هیچ سنخیتی با اسلام ندارند و با حمایت برخی گروه ها شکل گرفته ونیرومند شده اند و اکنون به هیولاهایی تبدیل شده اند که حامیان وپرورش دهندگان خود را نیز تهدید می کنند.

سفیر و سرپرست نمایندگی ایران بر این نکته تاکید کرد که نخستین قدم موثر برای مبارزه با این پدیده شوم قطع کمک ها و حمایت های مالی و معنوی از گروههای تروریستی است.

وی افزود، جمهوری اسلامی ایران همواره در مبارزه با تروریسم جدی و ثابت قدم بوده و در ماه های اخیر نیز تمام تلاش خود را بکار بسته تا مرزهای خود را به روی این نیروها بسته نگهدارد.

دهقانی با ذکر این حقیقت که جمهوری اسلامی ایران همواره به مسئولیت های خود در مقابله با تروریسم عمل کرده، از سایر اعضای جامعه بین المللی نیز خواست تا در ریشه کن کردن این پدیده شوم با جدیت بیشتری عمل کنند.

نماینده ایران در پاسخ به اتهامات نماینده رژیم صهیونیستی که کشورمان را بخاطر حمایت از حزب الله و حماس حامی تروریسم خواند، اظهار داشت: این اتهامات از سوی رژیمی مطرح می شود که پیشینه ای طولانی در استفاده از تروریسم دولتی برای پیشبرد اهداف سیاسی دارد و خود همین رژیم توسط گروه های تروریستی ایجاد شده است.

به گفته نماینده کشورمان رژیم صهیونیستی در طول عمر خود هرگز دست از شیوه های تروریستی، کشتار مردم بی گناه و اشغالگری سرزمین های دیگران دست بر نداشته است تا جایی که این گونه اقدامات به ابزارهایی در جهت تضمین حیات این رژیم تبدیل شده اند.

دهقانی افزود: همین سیاست های جنایتکارانه رژیم صهیونییستی فضای مناسبی برای فعالیت های تروریست هایی مانند داعش و القاعده و جبهه النصره در منطقه ایجاد کرده است.

دهقانی در پایان اظهار داشت: حزب الله بخشی از ساختار سیاسی دولت لبنان است و اعضای آن در دولت و مجلس لبنان حضور دارند و این اتهامات هر گز نخواهد توانست چهره و نقش مهم آن را در جبهه مقاومت علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی خدشه دار سازد.
کلید واژه: تروریسم - حقوق بشر - غلامحسین دهقانی
کد مطلب: 43680
زمان انتشار: دوشنبه 1 دی 1393 - 10:26:03
Print نسخه چاپی
همچنین در ارتباط با این مطلب:

    انتقاد از سکوت مجامع بین‌المللی درقبال نقض حقوق بشر در عربستان
    شکنجه‌گری سیا و نیم قرن مصونیت از مجازات
    ویکی‌لیکس اسناد مربوط به نفوذ سیا به اروپا و شنگن را منتشر کرد
    تجارت اعضای بدن انسان، منبع جدید درآمد داعش
    انگلیس نیز به نقش خود در برنامه شکنجه‌های سیا اعتراف کرد

نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.