وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

سازمان ملل: تخریب خانه‌های فلسطینیان نقض حقوق‌بشر است

معاون هماهنگ‌کننده سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه با انتقاد از تخریب خانه‌های فلسطینیان در کرانه باختری گفت که این اقدام نقض حقوق بشر و عاملی برای ادامه بحران در منطقه است.

به گزارش فارس، اقدامات اسرائیل مبنی بر تخریب خانه‌های فلسطینی‌ها و تحرکات آنها در کرانه باختری، نقض قوانین بین‌المللی است و باید متوقف شود. روزنامه «جروزالم‌پست» به نقل از «جیمز دابلیو.راولی» معاون هماهنگ‌کننده سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه این مطالب را منتشر کرد. راولی همچنین گفت:«اقدامات تنبیهی باید متوقف شوند. آنها خلاف قوانین جهانی هستند و این خطر را دارند که شرایط شکننده کنونی را تحت تاثیر قرار می‌دهند.نقض حقوق بشر فقط دلیلی برای ادامه بحران نیست بلکه به آن کمک هم می کند.»

راولی معتقد است که تخریب برای تهدید طرف مقابل نوعی از اقدامات تنبیهی است که مردم را برای آنچه انجام نداده‌اند مجازات می‌کند. مردم بیگناه بی خانمان می‌شوند و تاثیر آن را بر کودکان، زنان و افراد مسن بسیار زیاد است.

اسرائیل تخریب خانه‌های فلسطینیان را متوقف کرده بود اما تابستان گذشته در پی ربوده شدن 3 اسرائیلی بار دیگر این اقدام را از سر گرفت.

بنابر آمار سازمان ملل، تخریب خانه‌های فلسطینیان، آوارگی 34 عرب از جمله 16 کودک را به دنبال داشته است.

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.