وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

پنتاگون اعتراف کرد تنها در سال گذشته، ۶ هزار نظامی آمریکایی قربانی تجاوز جنسی شدند

به گفته وزارت دفاع آمریکا، تنها در طول سال گذشته ۶ هزار نظامی شاغل در ارتش این کشور مورد تعرض جنسی قرار گرفتند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، بر اساس آمار وزارت دفاع آمریکا تنها در طول یک سال گذشته، 6 هزار نظامی آمریکایی مورد تجاوز قرار گرفتند؛ به گفته پنتاگون این رقم 8 درصد نسبت به سال گذشته میلادی رشد داشته است.

شبکه راشا تودی به نقل از پنتاگون گفت، این تعداد از پرسنل نظامی با گزارش به دادگاه نظامی و یا فرماندهان خود از تعرض جنسی شکایت کرده که تنها در 359 مورد از آن، مجرمان محکوم شدند.

پنتاگون طی تحقیقی دریافته است 19 هزار نظامی این کشور مورد تجاوز قرار گرفتند که 10 هزار و 500 قربانی مرد و 8 هزار و 500 قربانی دیگر زنان نظامی آمریکا بودند.

به گفته راشا تودی به نقل از پنتاگون همواره تعداد واقعی قربانیان تجاوز با تعداد گزارش شده متفاوت است چرا که بسیاری از قربانیان هیچ گزارشی ارائه نمی دهند.

راشا تودی ادامه می دهد، عده معدودی از قربانیان تعرض جنسی در ارتش آمریکا اطمینان برای ارائه گزارش دارند و دلیل این مساله این واقعیت است که موارد اندکی از گزارش ها بررسی می شود و 62 درصد از افرادی که این جنایات را گزارش می دهند، برای تلافی باز هم مورد تجاوز قرار می گیرند.

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.