وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

اسرائیل مظهر تروریسم است

جمعی از نمایندگان عرب مجلس رژیم صهیونیستی نسبت به اقدام‌های خشن اسرائیل واکنش نشان دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نمایندگان عرب کنست (پارلمان اسرائیل)  آمادگی خود را برای اعتراض به آنچه که عدم مجوز ساخت شهرک عربی نشین بر فراز «معبد سلیمان» و اقدام‌های خرابکارانه دیگر نامیدند، خبر دادند.

وبگاه صهیونیستی «عاروتص شوا» امروز (جمعه) با انتشار این خبر نوشت: در گرد هم‌آیی ضد اسرائیلی به همین منظور افرادی چون «حنین  زعبی»، «جمال زحالقه » و «عفو اغباریه» و همچنین «شیخ راعد صالح » در منطقه "ام الفهم» با حضور ساکنین این منطقه حضور یافتند.

زعبی که از نمایندگان عرب کنست است، در گفت‌گو با خبرنگاران حاضر گفت:« ما بیمی از اسرائیل نداریم.»

زحالقه دیگر نماینده عرب کنست نیز اظهار داشت:« هرکسی که می‌خواهد تنش در این منطقه رفع شود باید اجازه برگزاری نماز مسلمانان را بدهد و هرگونه اقدام تحریک‌آمیز را کنار گذارد.»

این منبع خبری نوشت: این اولین بار نیست که زحالقه و زعبی در گردهما‌‌یی ضد اسرائیلی شرکت می‌کنند. زعبی در ماه اوت سال جاری نیز با شرکت در تظاهرات ضد اسرائیلی در "کفر کابل" مدعی شد که یک شهروند فلسطینی و نه یک اسرائیلی می‌باشد.

وی در آن موقع اظهار داشته بود:«ما بخشی از فلسطین و بخشی از نیروهای مقاومت غزه هستیم. مردم فلسطین هنوز در اشغال اسرائیل هستند. فلسطین جزیی از وجود ما است.»

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.