وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

گزارش دیده بان حقوق بشر از شکنجه کودکان اسیر توسط داعش

بنابر گزارش دیده‌بان حقوق بشر گروه تروریستی داعش کودکان کرد اسیر در دست خود را به طرق مختلف شکنجه داده است.

به گزارش فارس، بنا بر گزارش دیده‌بان حقوق بشر شبه نظامیان داعش با شکنجه کودکان کرد با استفاده از کابل، آنها را مجبور به تماشای ویدئوی بریدن سر افراد توسط نیروهای داعش کرده و آنها را وادار به فراگیری قرآن در دوران اسارت می‌کردند.

این کودکان که همگی بین 14 تا 16 سال سن داشتند از اهالی کوبانی بوده و  در اواخر می گذشته در راه بازگشت از حلب توسط نیروهای داعش اسیر شدند.

گروه داعش 100 نفر از دختران دستگیر شده را پس از چند ساعت آزاد می‌کند،‌ اما 153 تن از پسران را در مدرسه‌ای در 55کیلومتری کوبانی زندانی می‌کند.

دیدبان حقوق بشر گزارش خود را بر اساس گفته‌های افرادی که توانسته بودند از این مدرسه فرار کرده و خود را به ترکیه برساند و یا گفته‌های برخی از آزادشدگان تنظیم کرده است.

بر اساس گفته این افراد، کودکان به هشت گروه مختلف برای تعلیم تقسیم شده بودند و شرایط بهداشتی و غذایی آنها نیز وخیم بوده است.

به گفته این شاهدان رفتار شبه نظامیان داعش با کودکانی که والدینشان عضو وای.پی.جی بودند به مراتب بدتر بوده است.

گروه تروریستی داعش علاوه بر کودکان مذکور بسیاری دیگر از کردهای سوری را به اسارت گرفته تا بتواند  در مواقع ضرور در مقابل دریافت پول و یا آزادسازی جنجگویان خود آنها را آزاد کند.

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.