وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

درخواست برندگان نوبل صلح برای افشای شکنجه‌های آمریکا

برندگان نوبل صلح: افشاگری کاملی از شکنجه‌های آمریکا صورت گیرد

ده‌ها تن از برندگان جایزه صلح نوبل از باراک اوباما درخواست کردند تا افشاگری کاملی از برنامه شکنجه‌های آمریکا صورت بگیرد و گزارش محرمانه سنا درباره شکنجه‌های سیا علیه "مظنونان تروریستی" منتشر شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، در نامه این شخصیت‌های برجسته آمده است: باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا با مخالفت با انتشار گزارش سنا درباره برنامه‌های شکنجه سیا، ایالات متحده را بر سر دور راهی قرار داده است و باید اقدامات بیشتری برای پایان دادن به یک دهه توجیه استفاده از شکنجه تلاش کند چراکه نظام‌های سراسر جهان می‌توانند از این روش استفاده کنند.

در ادامه این نامه آمده است: باید ببینیم که آیا آمریکا چشم خود را بر روی اثرات اقداماتش بر روی مردم خودش و باقی مردم جهان می‌بندد و یا گام‌های لازم را برای احیای استانداردهایی که این کشور بر روی آن بنا نهاده شده برمی‌دارد و بار دیگر به کنوانسیون‌های بین‌المللی وفادار می‌ماند.

این نامه به رهبری دو شخصیت برجسته جهانی، دزموند توتو، از آفریقای جنوبی و خوزه راموس هورتا، رئیس‌جمهوری سابق تیمور شرقی تنظیم شده است.

این درخواست در شرایطی مطرح می‌شود که کاخ سفید نمی‌داند چطور خلاصه گزارش سنا را باید طبقه‌بندی کند چراکه در هر صورت این اقدام چالشی برای سیا در مواجهه با اعضای دموکرات کمیته اطلاعاتی سنا می‌شود.

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.