وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

درخواست بان کی مون برای پایان تجاوز رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی

دبیر کل سازمان ملل در سخنان خود در رام‌الله بر پایان یورش‌ها به مسجدالاقصی و حمایت سازمان ملل از دولت توافق ملی تاکید کرد.

«بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل پس از رسیدن به رام‌الله در کرانه باختری رود اردن در فلسطین اشغالی، در سخنانی بر پایان هتک‌حرمت‌های رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی تاکید کرد.

بان کی مون که روز گذشته در کنفرانس «بازسازی غزه» در قاهره، حضور یافت، امروز در کرانه باختری ضمن تاکید بر تحقق صلح در فلسطین گفت: سازمان ملل اولین نهادی بود که تشکیل دولت توافق ملی را تبریک گفت و همچنان به پشتبانی خود از این دولت ادامه می‌دهد.

بنا بر گزارش پایگاه خبری النشره لبنان، بان با اشاره به وعده مالی ۵٫۴ میلیارد دلاری کشورهای کمک‌کننده در کنفرانس بازسازی غزه، از این مسئله ابراز خشنودی کرد.

وی در کنفرانس خبری مشترک با «رامی الحمدلله» نخست‌وزیر دولت توافق ملی گفت: من با خود پیام امید برای بازسازی غزه و ساخت یک آینده بهتر برای ملت فلسطنین را آورده‌ام.

دبیرکل سازمان ملل سپس ضمن اشاره به اینکه تمام اعضای شرکت‌کننده در کنفرانس بازسازی غزه بر نقش دولت توافق ملی در این مسیر تاکید کرده‌اند، افزود: ما خواهان یک دولت توافق ملی موفق که بتواند مسئولیت‌های خود در نوار غزه را به خوبی انجام دهد، هستیم.

وی در نهایت بار دیگر بر پایان رنج ملت فلسطین تاکید کرد و از ادامه شهرک‌سازی صهیونیستی و تعرض‌های روزانه به اماکن مقدس از جمله مسجدالاقصی ابراز نگرانی کرد.

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.