وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

حضور انجمن بین المللی دیدبان عدالت در نشست جهانی صلح بین ادیان کره جنوبی

اولین نشست جهانی صلح بین ادیان با حضور354 سازمان مردم نهاد از 114 کشور جهان در کره جنوبی برگزار شد که انجمن بین المللی دیدبان عدالت تنهانماینده جمهوری اسلامی ایران در این نشست حضور پیدا کرد.

نشست جهانی صلح میان ادیان 2014 (World Alliance of Religions Peace Summit) در شهر سئول کره جنوبی از 17 تا 19 سپتامبر برگزار شد. این نشست با موضوع صلح از نگاه ادیان و مذاهب برگزار شد که به گزاره هایی پیرامون صلح پرداخت.

354 سازمان و موسسه مردم نهاد از 114 کشور جهان در نشست جهانی صلح میان ادیان 2014 کره جنوبی شرکت داشتند که انجمن بین المللی دیدبان عدالت نماینده جمهوری اسلامی ایران در این برنامه بود که در قالب یک هیآت دونفره متشکل از مدیرعامل و کارشناس امور بین الملل انجمن، حضور داشتند.

نشست جهانی صلح میان ادیان میزبان بسیاری از چهره های شاخص مذهبی از سرتاسر جهان بود که البته تعدادی از ایشان در افتتاحیه برنامه که در ورزشگاه المپیک شهر سئول برگزار شد به سخنرانی پیرامون صلح و نقش دین و معنویت در تحقق و استمرار آن پرداختند.

آقای مان هی لی رئیس HWPL که برگزار کننده این برنامه بود در افتتاحیه این نشست جملات خود را با این عبارت خاتمه داد که: « صلح بدون خدا هرگز محقق نخواهد شد.»

این نشست پس از افتتاحیه دو روز دیگر نیز ادامه داشت که در روز دوم نشست های تخصصی متفاوتی پیرامون نقش ادیان در صلح و عملکرد دولت ها در تحقق صلح برگزار شد.

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.