وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

واشنگتن: داعش زنان عراقی را به ازدواج با اعضایش مجبور کرده است

وزیر امور خارجه آمریکا می‌گوید که تروریست‌های داعش تاکنون تعداد بیشماری از زنان عراقی را ربوده، مورد تجاوز قرار داده و به ازدواج با اعضای این گروه مجبور کرده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا تروریست‌های داعش تاکنون تعداد بیشماری از زنان عراقی را ربوده، مورد تجاوز قرار داده و به ازدواج با اعضای این گروه مجبور کرده‌اند.

جان کری گفت: «خشونت جنسی ایده تمدن بشری را به چالش کشیده و از احترام آن می‌کاهد، دنیای متمدن باید در برابر این مسئله موضع بگیرد».

وی حملات تروریستی داعش را یک جنگ‌ جنسی خواند و گفت: «وظیفه داریم که به دختران عراقی برای حفظ امنیت و شأن خود کمک کنیم».

وزیر خارجه آمریکا گفت: «در دنیای متمدن جایی برای مرتکبین خشونت جنسی وجود ندارد».

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در سخنانی تأمل‌برانگیر که به گونه‌ای از وجود اتباع آمریکایی در داعش خبر می‌داد گفت: «کسانی که در درگیری‌های مسلحانه، خشونت جنسی و یا جنایت علیه بشریت مرتکب می‌شوند در ایالات متحده آمریکا مورد استقبال قرار نمی‌گیرند».

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.