وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

اعتراضات به تبعیض نژادی در آمریکا ادامه دارد

ساکنان سنت لوئیس در آمریکا در ادامه اعتراضات به قتل نوجوان سیاه‌پوست توسط پلیس سفیدپوست، بازهم به خیابان‌ها آمدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با وجود گذشت دو ماه از قتل مایکل براون نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی، اعتراضات مردمی همچنان ادامه دارد.

شبکه ان‌بیسی روز شنبه (امروز) گزارش داد: «معترضان به قتل مایکل براون، در خیابانهای سنت لوئیس تجمع برپا کردند

اعتراضات علیه تبعیض نژادی از دو ماه گذشته و به دنبال قتل براون توسط پلیس سفیدپوست در شهر فرگوسن آغاز شد؛ اعتراضاتی که پس از فرگوسن به دیگر شهرهای ایالت میسوری و به دنبال آن سراسر آمریکا کشیده شد.

اعتراضت علیه قتل سیاه‌پوستان توسط پلیس سفیدپوست در حالی ادامه دارد که چهارشنبه هفته گذشته نیز «واندریت مایرز» 18 ساله نوجوان سیاه پوست توسط پلیس میسوری کشته شد.

در اعتراض به کشته شدن مایکل براون و واندریت مایرز، فعالان حقوق بشری در «سنت لوئیس» پیشتر اعلام کرده بودند که از جمعه(روز گذشته) تا دوشنبه تظاهرات اعتراضی ترتیب می‌دهند.

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.