وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

گزارش تکراری احمد شهید درباره وضع حقوق بشر ایران

احمد شهید در گزارش خود که به استناد اخبار و گزارش های مغرضانه رسانه های غربی از وضعیت حقوق بشر در ایران استناد کرده ؛ از آنچه ' نقض حقوق بشر ' در ایران خوانده ابراز نگرانی کرده است .

حقوق بشر  > ایران  - ششمین گزارش تکراری ' احمد شهید ' گزارشگر ویژه سازمان ملل در باره وضعیت حقوق بشر در ایران منتشر و به اجلاس مجمع عمومی این سازمان ارایه شد.

این گزارش که در ادامه ادعاهای بی اساس و تکراری احمد شهید درباره وضعیت حقوق بشر در ایران است ؛ 28 صفحه ای دارد و تاریخ آن اکتبر 2014 ذکر شده است.

احمد شهید در گزارش خود که به استناد اخبار و گزارش های مغرضانه رسانه های غربی از وضعیت حقوق بشر در ایران استناد کرده ؛ از آنچه ' نقض حقوق بشر ' در ایران خوانده ابراز نگرانی کرده است .

وی در گزارش خود مدعی شده است که مسایل متعددی که توسط سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران مطرح شده بود هنوز ادامه دارد .

به گزارش ایرنا ؛ احمد شهید همچنین مدعی شده است که قوانین، سیاست و شیوه های سازمانی مختلف همچنان موجب می شوند که شرایط لازم برای تحقق حقوق اساسی تضمین شده در قوانین داخلی ایران و قوانین بین المللی وجود نداشته باشد.

جمهوری اسلامی ایران گزارش های پیشین احمد شهید درباره حقوق بشر را مغرضانه خوانده و اعلام کرده است که این گزارش ها در راستای اعمال فشار بر جمهوری اسلامی ایران منتشر می شوند.

از جمله ایرادهایی که مقامات ایران به گزارش های احمد شهید وارد می آورند استناد به اظهارات چهره های ضد انقلاب و مخالفان جمهوری اسلامی که قصد براندازی نظام ایران را دارند، است.

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.