وقایع و تحولات

تحقق صلح نیازمند پیگیری و تلاش برای اجرای عدالت از سوی آحاد بشر در تمام حوزه های زندگی انسانی می باشد.

گفت و گو

زامورا اسرائیل را غده ای سرطانی در دنیای امروز می داند که حتی امریکا نیز توسط آنها به گروگان گرفته شده است.

مقاله

کشورهای جهان سوم نمی توانند با استفاده از روش کشورهای سرمایه داری به عدالت اجتماعی برسند، زیرا بانیان طرحها نتوانسته اند

ایندیپندنت: رئیس جمهور صلح طلب آمریکا ۷ کشور را در ۶ سال بمباران کرد

باراک اوباما، مردی که بسیاری امید داشتند"رئیس جمهور صلح" لقب گیرد از زمان به قدرت رسیدن تاکنون دستور بمباران ۷کشور را صادر کرده است.

باراک اوباما، مردی که بسیاری امید داشتند"رئیس جمهور صلح" لقب گیرد از زمان به قدرت رسیدن تاکنون دستور بمباران ۷کشور را صادر کرده است.

  به گزارش تسنیم روزنامه انگلیسی ایندیپندنت نوشت:  باراک اوباما، مردی که بسیاری امید داشتند"رئیس جمهور صلح" لقب گیرد از زمان به قدرت رسیدن تا کنون دستور بمباران 7 کشور را صادر کرده است. تقریبا طی 6 سال حضور وی در  کاخ سفید، باراک اوباما عملیات های نظامی در عراق، افغانستان، سومالی، یمن، لیبی و سوریه را تایید کرده است.

  دولت باراک اوباما تا کنون بیش از 390 حمله پهپادی در پاکستان، یمن و سومالی انجام داده است که 8 برابر بیشتر از تعداد حملات دوران جرج بوش رئیس جمهور جنگ طلب قبلی آمریکاست.

  برنده جایزه صلح نوبل در سال 2009  قرار است تا پایان سال 2014 بخش اعظم نیروهای آمریکا را از افغانستان خارج کند با این حال در ماه آگوست امسال حمله هوایی آمریکا منجر به کشته شدن 4 غیرنظامی از جمله 2 زن شد.

   حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان در یکی از آخرین نطقهای خود گفت آمریکا در این کشور به خاطر منافع خودش به دنبال جنگ افروزی بوده است. به گفته وی جنگ در افغانستان به نفع خارجی ها بوده و مردم این کشور قربانی منافع آنها شده اند.

  به گزارش دیدبان حقوق بشر تنها در 6 حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در یمن طی سالهای 2009 تا 2013  که به بهانه مبارزه با تروریسم انجام شده بیش از 82 نفر کشته شده اند که دست کم 57 نفر از آنها مردم عادی و غیر نظامی بوده اند.

  همچنین حملات این پهپادها که بیش از یک دهه است علیه القاعده در پاکستان انجام می شود نه تنها حاکمیت ملی این کشور را زیر سوال برده است بلکه در بسیاری از موارد غیرنظامیان را هدف قرار داده است.

   در سومالی نیز حملات آمریکا در دوران اوباما علیه گروه الشباب ادامه یافته است. بعلاوه اوباما دستور حمله به کشور لیبی با کمک ائتلاف ناتو و برخی کشورهای عربی را داد.

  اوباما در دهم سپتامبر امسال چهارمین رئیس جمهوری شد که در نطقی تلویزیونی دستور حمله به یک کشور دیگر را داد. وی با اعلام این خبر افزود: برای اقدام علیه داعش در سوریه و عراق تردیدی نخواهم داشت.

فعاليت‌ها و دیدگاه‌ها

انجمن با برگزاری یک نشست تخصصی با موضوع«بررسی علل ناپایداری صلح در جهان امروز» در دانشکده علوم انسانی کار خود را آغاز کرد که این پنل با استقبال خوبی مواجه شد

نشست‌ها و کنفرانس‌ها

انجمن بین المللی دیدبان عدالت سومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی گفتمان عدالت را با موضوع قراردادهای جدید نفتی و برخورد ناعادلانه با شرکت های ایرانی برگزار می کند

گزارش

ارتقاء جامع صلح دوست و فراگیر برای توسعه پایدار، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و برپاداشتن موسسات موثر، پاسخگو و فراگیر در همه سطوح آرمان شانزدهم از آرمان های توسعه پایدار می باشد.