سازمان ملل: تخریب خانه‌های فلسطینیان نقض حقوق‌بشر است

معاون هماهنگ‌کننده سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه با انتقاد از تخریب خانه‌های فلسطینیان در کرانه باختری گفت که این اقدام نقض حقوق بشر و عاملی برای ادامه بحران در منطقه است.

به گزارش فارس، اقدامات اسرائیل مبنی بر تخریب خانه‌های فلسطینی‌ها و تحرکات آنها در کرانه باختری، نقض قوانین بین‌المللی است و باید متوقف شود. روزنامه «جروزالم‌پست» به نقل از «جیمز دابلیو.راولی» معاون هماهنگ‌کننده سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه این مطالب را منتشر کرد. راولی همچنین گفت:«اقدامات تنبیهی باید متوقف شوند. آنها خلاف قوانین جهانی هستند و این خطر را دارند که شرایط شکننده کنونی را تحت تاثیر قرار می‌دهند.نقض حقوق بشر فقط دلیلی برای ادامه بحران نیست بلکه به آن کمک هم می کند.»

راولی معتقد است که تخریب برای تهدید طرف مقابل نوعی از اقدامات تنبیهی است که مردم را برای آنچه انجام نداده‌اند مجازات می‌کند. مردم بیگناه بی خانمان می‌شوند و تاثیر آن را بر کودکان، زنان و افراد مسن بسیار زیاد است.

اسرائیل تخریب خانه‌های فلسطینیان را متوقف کرده بود اما تابستان گذشته در پی ربوده شدن 3 اسرائیلی بار دیگر این اقدام را از سر گرفت.

بنابر آمار سازمان ملل، تخریب خانه‌های فلسطینیان، آوارگی 34 عرب از جمله 16 کودک را به دنبال داشته است.