وبینار برای فلسطین

وبینار با عنوان اهمیت وحدت و انسجام بخشی به فعالیتهای مدنی مسلمانان و حامیان مردم مظلوم فلسطین در روز سه شنبه مورخ 18 خرداد 1400 ساعت ۲۱ بصورت لایو از صفحه اینستاگرام موسسه بین المللی دیدبان عدالت برگزار شد.

وبینار برای فلسطین
بررسی اهمیت وحدت و انسجام بخشی به فعالیت های مدنی مسلمانان و حامیان مردم مظلوم فلسطین
این وبینار با عنوان اهمیت وحدت و انسجام بخشی به فعالیتهای مدنی مسلمانان و حامیان مردم مظلوم فلسطین در روز سه شنبه مورخ 18 خرداد 1400 ساعت ۲۱ بصورت لایو از صفحه اینستاگرام موسسه بین المللی دیدبان عدالت برگزار شد.
در ابتدا استاد عبدالرحمن ابوسنینه، فعال رسانه ای از فلسطین، راجع به وضعیت موجود در فلسطین بخصوص غزه و احتمال تغییر و بالانس قدرت به سود مقاومت با تحرکات اخیر مباحث خود را ارائه داد. وی شکست های پی درپی رژیم صهیونیستی به ویژه توقف هجرت به سوی فلسطین اشغالی و نیز هجرت معکوس صهیونیست ها را مصداقی از این امر دانست. ابوسنینه تاکید کرد که حاصل حضور صهیونیست ها چیزی جز خرابی نبوده است. وی استمرار مقاومت و وحدت علیه رژیم صهیونیستی را به عنوان راه اساسی برای پایان اشغال دانست و در آخر به بیاناتی از سیدحسن نصرالله، رهبر حزب الله لبنان، اشاره کرد.
بعد از ایشان نیز دکتر عبدالمنعم همت، رئیس مرکز مطالعات وعی از کشور سودان، با موضوع امکان فعالتر شدن حامیان مردم فلسطین در رسانه ها بخصوص سوشیال مدیا مطالب خود را ارائه داد. وی علاوه بر تاکید بر وجوب احداث ایستگاه های رسانه ای، بر وحدت رسانه ای میان یاوران فلسطین تاکید کرد. وی شکست گنبد آهنین رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر را دارای پیوست رسانه ای عنوان کرد و از آن تحت عنوان شکست گنبد آهنین رسانه ای نام برد. همچنین بارها به لزوم همبستگی دوستان فلسطین و فعالیت از طریق فضای مجازی برای قدس اشاره کرد.
خانم دکتر نزیهه صالح، دکترای جامعه شناسی از لبنان، آخرین سخنران این وبینار بود که به مسئله نقض حقوق بشر زنان و کودکان در فلسطین و اهمیت اکتیویسم سمن ها و فعالان حقوق بشر در حمایت از ایشان، پرداخت. وی َبر عدم اختصاص جهاد برای مردان و مشارکت زنان در این امر تاکید کرد و با بیان برخی از جنایات رژیم صهیونیستی در اسیر کردن و شکنجه زنان و کودکان فلسطینی، این اقدامات اسرائیل را زیر پا نهادن حقوق بین الملل و ارتکاب جنایات جنگی علیه زنان توصیف کرد. وی در آخر با یاد نام برخی از شهدای زن فلسطینی سخنرانی خود را به پایان رساند.
اجرای وبینار توسط محمدامین سواری، کارشناس ارشد مطالعات غرب آسیا از دانشگاه تهران، انجام شد.

#موسسه_بین_المللی_دیدبان_عدالت

#انتفاضه_فلسطین

#رژیم_صهیونیستی_تروریسم

#عدالت_برای-همه